روش های پرداخت؛ پرداخت از طریق درگاه اینترنتی و درب منزل

همگی کاربران روینا می‌ توانند در هنگام ثبت سفارش ، ازطریق درگاه اینترنتی آنلاین در سایت روینا و یا از طریق پنل اینترنت بانک شخصی خود ، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند . پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌ شود . لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌ شود .

1 . چگونگی پرداخت اینترنتی

کاربران محترم سایت روینا می‌ توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌ های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند . هم اکنون ، با کارت بانک ‏‌های ملی ، صادرات ، پارسیان ، سامان ، اقتصاد نوین ، پاسارگاد ، ملت ، کشاورزی ، توسعه صادرات ، صنعت و معدن ، بانک سینا و کار آفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد . هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌ شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت ، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌ شوید .

2 . شماره 16 رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک ‏‌ها، بر روی کارت درج شده است .

3 . رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز دوم ( رمز خرید اینترنتی ) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید .

رمز دوم ( رمز خرید اینترنتی ) با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌ ‏های خود پرداز وارد می‌ کنید ، تفاوت دارد . برخی از بانک‌ ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌ دهند ، اما کارت بیشتر بانک‏‌ ها در زمان تحویل ، رمز خرید اینترنتی ندارند ، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی ، می‏‌ توانید به دستگاه خود پرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید . سپس ، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی ، رمز خود را انتخاب کنید .

4 . کد CVV2

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های بانکی درج می‌ شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های اینترنتی کاربرد دارد . این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک ‏‌های ملت ، صادرات ، پاسارگاد ، سامان ، پارسیان و … به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است .

5 . تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌ های بانکی حک شده است . اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد ، می ‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید .

پرداخت در محل تحویل از جمله روش های پرداخت

به کاربران محترم توصیه می‌ شود جهت تسریع در پردازش سفارش ، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند . با وجود این ، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند ، روینا این امکان را نیز فراهم آورده است که در صورتی که آدرس تحویل سفارش آنها ، هر نقطه از کشور عزیزمان ایران باشد ، هزینه را هنگام تحویل گرفتن سفارش ، به یکی از روش‌ های زیر پرداخت کنند . لازم به ذکر است ، سفارش‌ هایی که از طریق پست ارسال می‌ شوند یا مبلغ آنها بیشتر از 10 میلیون ریال است ، لازم است پیش از ارسال ، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند .

1 . پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

از آنجا که همگی ماموران اداره پست برای تحویل سفارش روینا دستگاه‏‏‌ های کارت خوان سیار (POS) همراه دارند، می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌ های عضو شبکه شتاب پرداخت خود را انجام داد.

2 . پرداخت نقدی در محل تحویل

برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی هزینه سفارش خود دارند ، روینا امکان پرداخت نقدی در محل را نیز فراهم آورده است.